Türkiye’de bir ilk!

Kuveyt milli takımı ufuk özışık
FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Uzun yıllardır takım ve bireysel sporlarda antrenör ithal eden Türkiye ilk kez bir antrenör ihraç etti.

 

ufuk özışık 2Türkiye’nin son yıllarda katıldığı uluslararası turnuvalarda büyük başarılar yakaladığı ve en çok madalya kazandığı branş olan Havalı ve Ateşli Silahlar Milli Takım antrenörlüğü de yapmış olan Ufuk Özışık, artık Kuveyt Milli Takımı tabanca branşı baş antrenörü oldu.

 

Uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan, görevi sırasında da sporcu ve antrenör olarak bir çok uluslararası turnuvaya katılan Özışık, Albay olarak emekli olmasının ardından havalı ve ateşli silahlar branşında Türk Milli takımında da görev yaptı.

 

Dünya ve Avrupa rekortmenlerine antrenörlük yapan; Rekortmenlerle birlikte bir çok turnuvaya katılan ve Türkiye’nin madalyalar kazanmasına katkı sağlayan Özışık, gençlere bu sporu sevdirmesi; atış ve mukavemet disiplinine sahip olmasını sağlayan bir isim olarak da uluslarası tüm camialarda tanınmakta.

 

Türk Silahlı kuvvetlerinden emekli olmasının ardından Hollanda, Almanya, İsveç, Kanada, Avusturya, Avusturalya, Rusya, Slovakya, İtalya, Fransa gibi dünyanın bir çok ülkesinden milli takım antrenörlüğü teklifi alan Özışık, Türkiye’de poligon yetersizliği; bireysel branşlara değer verilmemesi ve kıymet bilinmemesi gibi nedenlerden dolayı gelen tekliflerden en uygun bulduğu Kuveyt Milli Takımı’nın antrenörlüğünü tercih etti.

 

Kuveyt Milli Takımı havalı ve ateşli silahlar tabanca baş antrenörlüğü yapacak olan Özışık, tüm yaş kategorilerinin de sorumluluğunu üstlenerek, silahlı kuvvetlerde sporcu- antrenör olarak edindiği tecrübeleri Kuveytli gençlere aktararak Kuveyt Milli Takımı’nın uluslararası alanda başarılı olması için çalışacak.

 

Geçtiğimiz günlerde Kuveyt Avcılık ve Atıcılık Federasyon Başkanı Eng. Duaij KH. F.S Al Otabi ile sözleşme imzalayan Özışık resmen görevine başlamış oldu.

ufuk özışık IMG_5282