Tayyip-Cemaat kavgası, Şok olacaksınız…!!!

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Tayyip-Cemaat kavgasının asıl sebebi paradır.

Bu sebep öyle 3-5 milyon falan değil, milyarlarca dolar paradır.

Bir ülkeye konan ambargo saçmalığı nedir? Neden ambargo konur?

İçerdekilerin bir şeyler almasını engellemek değil, dışarıdaki RASTGELE kişilerin, ya da ülkelerin, bir şeyler satmasını engellemektir.

Yani sizin denetiminiz ve kontrolünüz dışında ürün ve para giriş-çıkışını engellemektir.

Yani sizden ve sizin anlaşmalı olduğunuz, sizin emrinizle hareket eden firmalardan başkasının ticaret yapmasını engellemektir.

Yani, içerdekilere değil, dışarıdakilere “Bu pasta yalnız benim!” demektir…..

 

Irak’a ambargo kondu da ne oldu? Bizim şirketlerimiz kedinin ciğere baktığı gibi bakarken, İngiliz, Fransız ve Amerikan firmalarının “insani yardım malzemesi”(!!!) tırları vızır vızır gidip geldi.

 

Cemaatle alâkası ne diyorsunuz elbette. Alâkası şu :

Cemaat zaten saç telinden ayak tırnağına ABD hizmet(!)inde olan bir yapı. Patron ne derse onu yapıyor.

 

Türkiye ise son 30 yılda hep “bir koyup 3 alma” derdine düşmüş ve hep üçün birini almıştı. İran ambargosu da benzer şekilde üçten birini ufaktan elimize tutuşturmaktaydı.

ABD hem ambargo uyguluyor ve hem de İran’ın kaynaklarını kendine hortumluyordu. Birileri bir gün bunu, elindeki “bir” gözüne girince farkediverdi. Tıpkı uyuşturucu ve kaçak işinde olduğu gibi, ufak ufak kendine yontmaya başladı. Özellikle İran’ın dünya pazarına çıkarıp ekonomisini rahatlatacağı tonlarca altınını…

 

Keşke daha önceden farkedip de ABD’nin Motorola’sı uğruna Uzanları yok etmemiş olsaydı…??? Bugün olsa belki de kolkola olurlardı, kim bilir?

 

İşte tam bu noktada ki, muhtemelen bu durum 2007’den sonra gelişti, sürtüşmeler başladı. Veeee, En Sümüklü Soytarı devreye girdi….

Amaaaaaa,

Geç kalmışlardı.

Tayyip “van minüt” demiş, Mavi Marmara sulara gömülmüştü.

Aynı zamanda kara paralar aklanmış, milyonluk ayakkabıların kutuları içinde dağıtıma girmişti.

ABD’ye karşı gardını alanlar, kucağında oturdukları cemaatten hem kazık, hem de tokat yiyince ipler koptu. Tokat neyse de kazık acıtmıştı muhtemelen….!!! (kazık ve tokat ayrı bir yazı konusudur…)

 

Mesele dershane meselesi değildir elbet. Cemaat dershanelerini zaten okul haline dönüştürdü zaten. Türkiye’de sahip oldukları özel okullar bir çok küçük ülkedeki okullardan fazla.

Yani dershanelerin kapatılması sadece küçük dershanelere zarar verir ki onların da zaten sesi çıkmıyor, çıksa da duyan olmuyor.

Mesele dershane meselesi değil yani,

Mesele İran’ın tonlarca altını ve milyarlarca doları meselesidir…

 

Bu tezgahı da bizden birilerinin tezgahı sanmayın. Türkiye’de öyle plan, program yapacak, tezgah kuracak siyasetçi yok.

 

Bu tezgah, altınların ve dolarların sahibi İran’a ait….