Cumartesi, Şubat 28, 2015
Anasayfa » Eğitim » Sinan Meydan, ” EL CEVAP” ile ortalığı gümbür gümbür sallayacak
Sinan Meydan, ” EL CEVAP” ile ortalığı gümbür gümbür sallayacak

Sinan Meydan, ” EL CEVAP” ile ortalığı gümbür gümbür sallayacak

Cumhuriyet Tarihi Yalanları, Kayıp Kıta Mu, Köken ve daha birçok tarihimize ışık tutan kitapları ile tanıdığımız, son zamanlarda çeşitli uydurmalarla tarihi değiştirme çabasında olanların tezlerini televizyon programları ve yazıları ile delillerle çürüten önemli tarihçimiz Sinan Meydan yeni kitabı ” El Cevap” ile yine bizleri tarihimizin derinliklerindeki gerçeklere  götürmeye hazırlanıyor.

Sinan Meydan’ın gümbür gümbür ses getirecek yeni kitabı ” El Cevap” Kasım ayında piyasaya çıkacak. Kitabın tanıtım videosunu yazı sonunda bulabilirsiniz.

Kitabın içeriği ile ilgili Sinan Meydan bakın neler söylüyor.

Başbakan Erdoğan’a EL CEVAP… 

Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın ‘Tarih Tezleri’ne EL CEVAP” adını verdiğim kitabımda sadece Başbakan Erdoğan’a değil,onun erken Cumhuriyet tarihine bakışını biçimlendiren Necip Fazıl, Kadir Mısıroğlu gibi tarihçiler ile Başbakan’ın danışmanalarına da cevap veriyorum.

EL CEVAP’ta Başbakan Erdoğan’ın dile getirdiği aşağıdaki “tarih tezleri”ne belgelerle cevap verdim:
* CHP, İnönü camileri kapattı, sattı, ahır, yatakhane, depo, parti merkezi yaptı!
* Türkçe ezan zulümdür!Türkçe ezan milletin değerlerine saldırıdır! Türkçe ezan iç karartıcıdır!
* CHP Kur’an-ı Kerim’i yasaklattı, ezanı susturdu! Ezanı Menderes’in DP’si (tek başına) aslına çevirdi!
* Dersim isyan etmedi, bahanelerle operasyon yapıldı! Seyit Rıza isyancı değil din mazlumudur! CHP, İnönü Dersim’de katliam yaptı! Dersim Harekatı’nda zehirli gaz kullanıldı!
* Ali Çetinkaya yüzü kapkara bir katildir, cellattır! Ali Çetinkaya İskilipli Atıf Hoca’yı düzmece bir mahkemeyle “Kararın infazına, şahitlerin sonra dinlenmesine” diyerek idam ettirdi!
* “Neyi ördün?” Türkiye’yi demir ağlarla CHP değil AKP ördü!
* Atatürk dönemi antropoloji çalışmaları ırkçıdır!
* İsmet İnönü dinsel içerikli kitapları yasaklattı!
* CHP, Aşık Veysel’i Sivas’a sokmadı! CHP’ye göre saz gerici bir müzik aletidir! CHP döneminde Halk Müziği yasaklandı!
* İsmet İnönü döneminde gaz, ekmek, şeker vb. karneyle dağıtıldı!
* Üç beş çanak çömlek Marmaray’ı dört yıl geciktirdi!
* Kanuni’nin ömrünün 30 yılı at sırtında geçti!
ve daha fazlası….

Sadece Başbakan Erdoğan’ın “tarih tezleri”ne tek tek belgelere dayalı olarak cevap vermekle kalmadım, Başbakan Erdoğan’ı, bilime, kültüre, sanata, topluma, siyasete ve tarihe bakışı çerçevesinde derinlemesine inceledim.

EL-CEVAP’ta ayrıca Atatürk’ten sonra emperyalizmin Türkiye’de tarih yazımına nasıl müdahele ettiğini, 1950’den itibren hazırlanan tüm ders kitapları gibi tarih kitaplarının da emperyalizm elinden geçtiğini, 1950-1960 arasında Menderes’in de tarihle yüzleştiğini, Karşı Devrim’in kara kutusu Necip Fazıl’ın gizli misyonunu, N. Fazıl’ın Büyük Doğu dergisi ve kitaplarında erken Cumhuriyet tarihini nasıl çarpıttığını belgelerle gözler önüne serdim.

Özetle, EL-CEVAP’ta 1950’den 2013’e Cumhuriyet tarihinin neden, nasıl ve kimlerce çarpıtıldığı gözler önüne serilmiş ve Cumhuriyet tarihiyle ilgili en çok merak edilen konulara belgelerle açıklık getirilmiştir.

Yukarıdakiler ve onlara benzer tarih tezlerini dile getirdikten sonra sözlerini ‘El insaf’ diye bitiren Başbakan R. Tayyip Erdoğan’a belgelerle ‘El cevap’ diyorum.”

EL-CEVAP, Kasım başında piyasada olacak….

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


− 3 = iki

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>