Pazartesi, Temmuz 6, 2015
Anasayfa » Flaş » Sahte vekaletnameyle dolandırıcılık polis engeline takıldı
Sahte vekaletnameyle dolandırıcılık polis engeline takıldı

Sahte vekaletnameyle dolandırıcılık polis engeline takıldı

Bir üniversitenin eski rektörünün hesabındaki 1 milyon 200 bin lirayı
sahte vekaletname düzenleyerek çekmeye çalışan kişi yakalandı

Bir üniversitenin eski rektörünün hesabındaki 1 milyon 200 bin lirayı sahte vekaletname düzenleyerek Kayseri’de çekmek isteyen kişi, gözaltına alındı.

Bankalar Caddesi’nde devriye gezen Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, hareketlerinden şüphelendikleri M.A.Ö’yü takibe aldı.

Bir banka şubesine giren M.A.Ö, başka şehirdeki bir üniversitenin eski rektörü F.T’nin hesabındaki 1 milyon 200 bin lirayı düzenlediği sahte vekaletnameyle çekmeye çalıştığı sırada ekiplerce gözaltına alındı. F.T’nin fotoğrafını kullanarak sahte evrak düzenleyen ve üzerinden sahte kimlik çıkan M.A.Ö, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi.

Ankara’da yaşayan zanlının, Başkent’te ikamet ettiği belirtilen F.T’nin hesabındaki parayı, şüphe uyandırmamak için Kayseri’deki bir bankadan çekmeyi planladığı belirtildi.

Mahkemeye sevk edilen zanlı tutuklandı

Bir üniversitenin eski rektörünün hesabındaki 1 milyon 200 bin lirayı sahte vekaletname düzenleyerek Kayseri’de çekmeye çalıştığı sırada gözaltına alınan kişi tutuklandı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındıktan sonra savcılığa sevk edilen zanlı M.A.Ö’nün, çıkarıldığı mahkemece “nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklandığı öğrenildi.

M.A.Ö, başka şehirdeki bir üniversitenin eski rektörü F.T’nin hesabındaki 1 milyon 200 bin lirayı düzenlediği sahte vekaletnameyle Kayseri’deki bir banka şubesinden çekmeye çalıştığı sırada ekiplerce gözaltına alınmıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


7 × iki =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>