Ruh ikizlerimiz

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Bazen bir insan yaşamımızı değiştirmek ve bize engel olanları gösterebilmek için birebir aynamız olarak hayatımıza girer. O insan hayatımız boyunca tanıyabileceğimiz en önemli insandır. Üzerimizden atmamız gereken katmanımızı ölü bir deri gibi sıyırıp atabilmemiz için o güne kadar ördüğümüz tüm duvarları yıkar gerekirse bize canımızı acıtacak kadar şiddetli bir tokat atar.

O hep aradığımız ve büyük bir aşkla seveceğimize inandığımız ruh ikizimizdir.
Tek fark; hayatımıza bir “ aşık” gibi değil kızdığımız ve hatta nefret ettiğimiz “düşman “ kimliğiyle girer. Ve görevi bittiğinde hayatımızdan çıkıp gider.
Tüm bunları egomuzu sarsarak kendi zaaflarımızı ,zayıflıklarımızı ve kendi önümüze bizzat koyduğumuz engellerden oluşan oluşan duvarı kırıp içeriye bir ışık girsin diye yapar. Ona kızarız, canımızı acıttığı için bağırıp, çağırırız. Ama ışık çoktan içimize girmiş yüreğimize doğru yol almaya başlamıştır bile.
Işık sonunda yüreğimize ulaşır.
Başlarda bize ne olduğunu tam anlayamayız. Ama bir sabah başka türlü bakmaya başlarız hayata..Eski kızgınlıklarımız ,tepkilerimiz kaybolmuştur. Daha önce üzüldüğümüz şeyler çok da canımızı acıtmamaktadır artık. Sakin , iyimser bir dünyanın kapıları aralanmıştır.
Sevgi ve şefkat dolu..

Serpil Ciritci