KOLON KANSERİ- MİDE KANSERİ- REKTUM KANSERİ- PERİTON KANSERİ- OVER KANSERİ TEDAVİLERİNDE SON GELİŞMELER

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

KOLON KANSERİ- MİDE KANSERİ- REKTUM KANSERİ- PERİTON KANSERİ- OVER KANSERİ TEDAVİLERİNDE  SON GELİŞMELER

Periton dediğimiz karin zarına yayılan kanserler birkaç ay içinde ölümle sonuçlanan ve sadece iyi bakım ve iyi destek ile tedavi edilen hastalıklardı.

Periton dediğimiz karın zarının önemi, bir yaprağı karın duvarını döşemekte diğer yaprağı ise kalın barsak, mide ve overler gibi organları sararak mide, kalın barsak ve overlerin dış katını oluşturmaktadır. Bu nedenle, mide kanseri, kolon kanseri, rektum kanseri, over kanseri ve primer olarak peritondan başlayan kanserlerin tedavileri önemlidir. Uzun ve kaliteli yaşam sağlamak ve hatta tedavi etmek, Kolon kanseri, Rektum Kanseri, Mide Kanseri,  ve Over kanserlerinde mümkündür. Sitoredüktif cerrahi ve Sıcak Kemoterapi  yöntemleri ile tüm sisteme olmadan hastalığın olduğu yerlere yönelik tedaviler günümüzde mümkündür. Mide Kanseri, Kolon Kanseri, Rektum Kanseri olan ve Over Kanseri olan ve Primer Periton Kanseri olan hastalarda tedavi seçenekleri artmıştır.

Özellikle kolon kanseri, mide kanseri, rektum kanseri, primer periton kanseri olan hastaların bazılarında SİTOREDÜKTİF CERRAHİ VE SICAK KEMOTERAPİ uygulanan tüm tedavilere göre üstünlüğü kanıtlanmış bir tedavi seçimidir. CERRAHLAR VE ONKOLOGLAR, bu tedavilerden haberdar olmalı ve potansiyel yararlarını bilmelidirler. Kolon kanseri, mide kanseri, rektum kanseri, over kanseri ve primer periton kanseri  hastalığı ve tedavi seçimleri ile ilgili neler olduğunu bilemez. Cerrahlar ve onkologlar, Sıcak Kemoterapi ve Sitoredüktif Cerrahi  seçimlerini  kendilerine güvenerek başvuran  hastalarına sunmalıdır. SICAK KEMOTERAPİ VE SİTOREDÜKTİF CERRAHİ BİR SON SEÇENEK TEDAVİ DEĞİLDİR.  SICAK KEMOTERAPİ VE SİTOREDÜKTİF CERRAHİ ile ÖNLENEBİLİR ÖLÜM SEBEPLERİ ARASINDA YER ALAN KARINA DAĞILMA ÖNLENEBİLİR.

Bu devirde karın içine yayılarak karın içinde barsaklarda tıkanmaya bağlı ölüm sebebi ÖNLENEBİLİR. Bu çağ dışı durum yeni tedavi seçenekleri ile gelişimi önlenebilir. Barsaklar tıkandıktan sonra tedavi seçeneklerimiz sınırlıdır.

Sıcak Kemoterapi ve Sİtoredüktif Cerrahi konusunda 5000’in üzerinde bilimsel makale  ve hali hazırda sürdürülen çalışmalar vardır.

ZAMAN, Kanser tanısı aldıktan sonra kaybettiğiniz TEK GERÇEĞİNİZ’dir.

Emel Canbay Tüm Yazılar

Yorum Yaz