Kansere karşı Sıcak Kemoterapi Merkezleri

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Sıcak Kemoterapi, cerrahi işlemleri takiben karın içine ameliyat esnasında kemoterapi ilaçlarının ısıtılmış şekilde uygulanmasıdır. Sıcak Kemoterapi’nin ameliyat esnasında uygulanması, ileri evre karın içi kanserlerinin tedavisinde, periton dediğimiz karının iç kısımlarını döşeyen zara  atlamış  kanserlerin tedavisinde ve karın zarı (periton)’ın primer kanserleri (mezotelyoma ve primer periton kanserleri)’nin tedavisinde etkili tek yöntemdir. 

EN İYİ TEDAVİYİ OLUN

SICAK KEMOTERAPİ UYGULAMASINDA UZMANLAŞMIŞ DOKTORLARA SICAK KEMOTERAPİ TEDAVİSİNİN SİZİN HASTALIĞINIZ İÇİN UYGUN OLUP OLMADIĞINI SORGULAYIN

ŞİMDİ YARDIM ALIN

GEÇ OLMADAN SICAK KEMOTERAPİ UZMANLARINDAN HASTALIĞINIZIN TEDAVİSİNİ SORGULAYIN

Sıcak Kemoterapi, karın içi kanserlerin ileri evre lerinde, karın zarına (peritona) peritona atlayan karın içi kanserlerde ve primer periton kanserlerinin tedavisinde etkili tedavi yöntemidir.  İlerlemiş ülkelerde modern tıbbın sunduğu bu geliştirilmiş tedavi seçeneği,  kanser hastalarının tedavisinde cerrahi işlemi takiben kemoterapi ilaçlarının ameliyat masasında ısıtılarak karın içinde devir daim yapmasını sağlayan bir makine aracılığı ile uygulanmasıdır.Bu yöntem kanser hastalığından tamamen kurtulmanızda ve uzun sağkalımlar sağlamanılmasında şu ana kadar uygulanan yöntemlere nazaran daha başarılı olduğu gösterilmiş tedavi şeklidir. Sıcak Kemoterapi, sıcak kemoterapi konusunda uzmanlaşmış hekimler ve merkezlerce uygulanır. Birleşik devletlerde 100’ün üzerinde, Avrupa ve Japonya’da ve Türkiye’de de bu merkezler çok az sayıdadır. Bu işlemin başarısı, cerrahi işlem sırasında açığa çıkan ya da kendiliğinden karın içine çıkan gözle görülemeyen kanser hücrelerini öldürmesinden kaynaklanmaktadır. Unutmayın, karın içi kanseriniz var ise ameliyat olsanız bile, geride kalan tek bir hücre bile hastalığın tekrarının sebebidir. Sıcak Kemoterapi uzmanları, bu konuda eğitim almış ve ameliyatlarını tamamladıktan sonra karın içi kanseri olan hastalara ameliyat esnasında masada bu işlemi uygulayan özelleşmiş Genel Cerrahlar’dır.Sıcak Kemoterapi, karın içinde olan kanserlerin tedavisinde karın içine yayılmayı önleyen ve yayılan kanserin tedavisini yapan yöntemdir. Sıcak Kemoterapi uzmanları, mevcut uygulanan cerrahi damardan verilen kemoterapi ve ışın tedavisine verilen yanıtların hastaları tamamen iyileştirememesi ve belirli bir süre iyilik hali oluşturması nedeniyle bu uzmanlar tarafından geliştirilmiştir.

Karın içinde tümörü olan ve cerrahi – öncesi ve sonrasında damar içine kemoterapi ve/veya ışın tedavisi gören hastalarda iyiliğin sadece bir süre olması nedeniyle geliştirilmiştir. Mevcut tedaviler sonrasında  karın içinde geride kalan gözle görülemeyen akıllı kanser hücreleri kısa sürede direnç geliştirip daha da saldırgan bi şekilde heryere bulaşmaktadır.

UNUTMAYIN, karın içi kanseriniz var ise ve tedavinizin başında iseniz Sıcak Kemoterapi tam tedavi sağlayabilir.

Sıcak Kemoterapi uzmanlarından tedavinizin öncesinde hastalığınızın bu tedaviye uygun olup olmadığı konusunda yardım alın.

Hastalığınızın tedavi seçeneklerinin farkında olarak tedavinize karar verin. Unutmayın, hastalığınız sizi, ailenizi ve sevdiklerinizi  ayrımasın, üzüntü kaçınılmaz ama sadece bir süre olsun!

Sadece kısa bir süre ama sadece kısa bir süre iyilik  sunan tedavilere EVET demeden önce hastalığınızın Sıcak Kemoterapi tedavisine uygun olup olmadığını ve Sıcak Kemoterapi’nin ne olduğunuSıcak Kemoterapi Uzmanlarınca sorgulayın. Herkese sevdikleri ile ve sevenleri ile sağlıklı, mutlu günler dileklerimle, 

Emel Canbay Tüm Yazılar

Yorum Yaz