Her şey yolunda!…

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

Tüm kontrol çabalarımıza rağmen zaman ve yaşam hızla akıp gidiyor. Belki de hepimiz içten içe bunun öfkesini taşıyoruz. Kontrol edemediğimiz zamanın ve hayatın..
Ne zaman olacak ?
Daha ne kadar bekleyeceğim ?
Ne kadar sürecek ?
Ne zaman bitecek ?
Tüm bu sorular egomuzun hayatı sürekli kontrol altında tutma ihtiyacından doğar. Oysa yaşam her zaman bizim çizdiğimiz rotada akmaz.
Bazen birileri istediğimiz gibi davranmaz. Bir çok insan da olmasını istediğimiz kişiler değildir. O yüzden sürekli birilerine kızar, inciniriz.
Yine bu yüzden hep birilerinin bizi ne kadar sevip sevmediği , bizim “ seviyor “olmamızdan daha önemli oldu..
Dileklerimizin,beklentilerimizin bizim için en doğru zamanda yani olması gerektiği anda olacağını bilirsek o zaman bu soruların hiç birine ihtiyacımız kalmaz.Kimsenin canımızı yakmasına da..
İlkönce o konuya dair tüm şikayetleri kesin.
Unutmayın bilinçaltınız neye odaklanmışsanız onu önünüze getirmekle yükümlüdür. Şikayeti de “aynı belirsizliğin tekrarını istiyorsunuz “ olarak algılar.
Herşeyin belirsiz olduğu zamanlarda ya da sonunu göremediğiniz için içinden çıkamadığınız konularda kendinize ya da başkasına yazının başındaki soruları sorarken bulursanız durun derin bir nefes alın ve “ HERŞEY YOLUNDA “ deyin..Bu cümleyi yeterince sık tekrarlarsanız bir süre sonra bilinçaltınızı da herşeyin yolunda olduğuna inandırırsınız. Böylece o konuya dair biriktirdiğiniz( genellikle korku enerjisinin oluşturduğu ) negatif enerji blokajı çözülür ve işler kendiliğinden yoluna girer..
Gün içinde en çok kullandığınız cümle bu olsun ;
HERŞEY YOLUNDA !..
Sevgilerle..
Serpil Ciritci